Nu mai este necesară izolarea de 14 zile la sosirea din Franța și Italia

Cursele

Autoritățile române au comunicat noua listă de țări trecute pe lista verde pentru care nu mai este necesară izolarea de 14 zile la sosirea în România.

Cele mai importante țări care au intrat pe lista verde sunt Italia și Franța continentală, alături de Finlanda, Irlanda sau Estonia. Românii care sosesc în țară din aceste țări nu mai sunt nevoiți să stea în izolare timp de 14 zile.

Lista verde cuprinde acum 22 de state, după cele 17 anunțate săptămâna trecută: Austria, Bulgaria, Cehia, Cipru, Croaţia, Confederaţia Elveţiană, Germania, Grecia, Islanda, Letonia, Liechtenstein, Lituania, Malta, Norvegia, Slovacia, Slovenia şi Ungaria.

Toate persoanele asimptomatice care sosesc în România din țările de pe lista verde nu mai sunt nevoite să petreacă 14 zile în izolare.

via cnscbt.ro

Tu, ce părere ai?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Explorați mai mult

Cupra Raval VZ AutoExpert

Test Cupra Raval VZ

Cupra Raval, numită așa după cel mai rebel cartier al orașului spaniol Barcelona, este o mașină electrică mică, definită de caracteristici contrarii:

Leapmotor B05 AutoExpert

Test Leapmotor B05

Nu rupe norii, așa cum ar fi vrut proiectanții. Totuși, are o altă calitate, mult mai importantă: echilibrul. Leapmotor B05 știe să

Scroll to Top