Alessandro Zanardi, la volanul unui BMW M4 DTM în etapa din Italia

Pilotul oficial BMW Alessandro Zanardi va concura la volanul unui BMW M4 DTM în etapa de la Misano, programată pentru sfârșitul lunii august. “Va fi unul dintre cele mai dificile lucruri pe care le-am făcut vreodată în cariera mea de pilot”, spune Zanardi, care a rămas fără picioare în urma unui accident suferit în 2001. […]

Alessandro Zanardi, la volanul unui BMW M4 DTM în etapa din Italia Read More »

Alessandro Zanardi şi-a apărat titlul mondial la paraciclism

Ambasadorul mărcii BMW Alessandro Zanardi şi-a apărat titlul mondial la paraciclism în proba de contratimp, la Pietermaritzburg (Africa de Sud) – în cadrul Campionatului Mondial UCI de Paraciclism pe Şosea 2017. Zanardi a câştigat contratimpul categoriei MH5 (handcycling masculin), apărându-şi titlul mondial în această probă. Per total, este cel de-al nouălea titlu mondial pe care Zanardi

Alessandro Zanardi şi-a apărat titlul mondial la paraciclism Read More »

Alessandro Zanardi (Italia) a dovedit încă o dată că este un sportiv de succes în handbiking: week-end-ul trecut, ambasadorul şi pilotul oficial BMW a obţinut victoria în clasamentul general al Cupei Mondiale de Paraciclism 2014, concurând în categoria MH5 (handbike masculin). Pe lângă acest succes, el a fost învingător şi cu echipa de paraciclism a

Alessandro Zanardi a câştigat ultima etapă a sezonului din Cupa Mondială de Paraciclism Read More »